Příběh Komunikace hudbou je vyznáním několika skladbám, které patří mezi mé nejoblíbenější od interpretů, jež jsou z různých důvodů důležitou součástí mého života. Zároveň v příběhu odhaluji mnohé, co mě dosud potkalo na mé životní cestě.

AEROSMITH – “Dream On”

Soundtrack mého života přicházející ze vzdálených horizontů. Jeho tóny mě andělé vítali u vstupních bran do tohoto světa a za jejich doprovodu mě odvedou, až nastane můj čas. Je neoddělitelnou součástí mé DNA a mám jej navždy vytetován v mé duši. Vzácný posel lásky, naděje a pravého přátelství. Duchovní průvodce vlastnící patent na manuál života. Píše se mnou každý řádek mého příběhu. Jeho hlas dokáže utišit můj pláč i roztančit mé srdce. Sní se mnou a dodává mi odvahu proměnit v realitu i ta nejodvážnější přání. Naslouchá mi a zná všechna má tajemství. Dává mi trpělivost a sílu překonat i ty nejtěžší překážky a nevzdat se bez ohledu na okolnosti a čas. Objímá mě pokaždé, když to nemám lehké. Pomáhá mi očišťovat duši skrze slzy dojetí, radosti i smutku. Octnu-li se na hraně života a smrti, nabízí pomocnou ruku a nedovolí mi odejít. Dělí se se mnou o životní moudrost. Varuje mě před hlupáky i nepřáteli a učí mě, jak správně uchopit a zpracovat jejich záměry. Pobízí mě užívat si naplno každý okamžik. Kráčí vedle mě a za všech okolností mě vede k připravenosti. Zbavuje mou tvář předčasných vrásek a léčí jizvy na duši i na těle. Nechává mě prohrávat a platit za své hříchy pro ponaučení se z vlastních chyb a pochopení životních peripetií vstříc vítězstvím. Dobře ví, že cesta k nim bývá dlouhá, klikatá a trnitá. 

RONNIE JAMES DIO – “Cold Feet”

Samota mě vzala na dlouhou jízdu a odvezla do chladného světa bez lásky, porozumění a světla. Oceán možností kompenzuje vysychající řeka. Zmítající se mezi dobrem a zlem ve světě, kde jsem pro většinu jen naivním snílkem a podivínem, zoufale toužím najít záchytný bod. Unavená černobílým životem, věčným poučováním a posuzováním bláznů i rádoby intelektuálů. Noc co noc schoulená do sebe pokoušejíc se nahradit jednolitou šeď nemilosrdné reality pestrostí hojnosti, harmonie a víry. Ocitajíc se na pouti za hranicemi všednosti, objevuji svět nekonečných možností. Co si přát víc než klíč od dveří vedoucích k naplnění… Zde je místo v první řadě nekončící show. Nechávám se vtáhnout do děje filmu promítaného v těch nejkrásnějších barvách, jaké jsem kdy viděla. Jsou místa, kde je tráva zelenější a voda křišťálově průzračná. Odpoutávám se od tíže pozemských starostí a jsem sama sebou. Zapomínám na předsudky. Nikdo se nedívá. Můžu se třást, chvět a kolébat. Přirozená, divoká a nespoutaná. Nemám křídla, přesto umím létat. Vidím se taková, jaká opravdu jsem. Nepronásleduje mě vlastní stín ani mého stínu odraz. Nic není špatně a neexistuje důvod propást další šance.

ALICE COOPER – “I Am The Future”

Tolik si přeji pohlédnout do tváře budoucnosti a alespoň na moment spatřit záblesk lepších zítřků. Hledám záchytný bod ve snu měnícího se v noční můru a stále dokola si pokládám stejné otázky. Odpovědi nepřichází a zrcadlo budoucnosti zůstává zamlžené. Rozum se snaží zvítězit nad intuicí. Nezbývá nic, pro co se štvát. Nedovolím už hluku zvenčí přeřvat můj vnitřní hlas. Radí mi změnit směr, přestat plout proti proudu a nejdříve ze všeho nalézt cestu vedoucí k vyléčení minulosti a pochopení nejvyšších zákonů. Postupně probírám prožitky svého života se záměrem proměnit negativní vzpomínky v pozitivní zkušenosti. Nehledám viníky a přijímám absolutní odpovědnost za všechny své činy. Procházím očistcem a čím hlouběji se dostávám, tím náročnější zkoušky přichází do cesty. Učím se, jak přežít a zachránit svůj sen. Nemůžu si dovolit stagnovat nebo dělat kroky zpět. Volba cesty k sobě vítězí nad matoucí nabídkou „zaručených a lákavých“, vesměs nefunkčních a předražených návodů na „pravé štěstí a spokojený život“. Přijímám principy duality našeho světa a nevzdoruji jim. Nic se nesnažím uspěchat a krok po kroku se zbavuji léty nastřádaných sebe-devastujících nánosů. Odměnou mi je znovuzrozená vnitřní síla. Mlha ustupuje a v zrcadle budoucnosti jasně vidím svou tvář. Zvedám se jako fénix z popela. Poučena a obohacena o nepřenosné životní zkušenosti prožité až do morku kostí a testované na vlastní kůži. Konečně odhodlaná k vytvoření vlastní šance proměnit sen ve skutečnost.

CELÝ ČLÁNEK JE DOSTUPNÝ ZDARMA V DIGITÁLNÍ VERZI NA PORTÁLU JOOMAG.COM (aplikace pro čtení v režimech online i offline jsou dostupné pro iOS i Android). 

PŘEČÍST