MISTR SHOCK-ROCKU A ZAKLADATEL TEATRÁLNÍHO ROCKU SE PROSLAVIL V 70. LETECH DÍKY NADČASOVÉ KOMBINACI HUDBY A DIVADELNÍCH SCÉN. OBOHATIL ROCKOVÉ KONCERTY O PÓDIOVOU SHOW S GILOTINAMI, ELEKTRICKÝMI KŘESLY, FALEŠNOU KRVÍ, HADY A PANENKAMI. LEGENDA JMÉNEM COOPER POKRAČUJE NEJEN DÍKY ALICI COOPERVI, ALE TAKÉ DÍKY JEHO NÁDHERNÉ DCEŘI A NEOBYČEJNĚ TALENTOVANÉ UMĚLKYNI, CALICO COOPER. CALICO ABSOLVOVALA S ALICEM NĚKOLIK CELOSVĚTOVÝCH TURNÉ. PRACUJE I JAKO MODELKA A JAKO HEREČKA EXCELUJE PŘEDEVŠÍM V KOMEDIÍCH. ZÍSKALA MASIVNÍ ZÁKLADNU FANOUŠKŮ V HOROROVÉM PRŮMYSLU. V SOUČASNÉ DOBĚ VYSTUPUJE S ROCKOVOU KAPELOU BEASTO BLANCO. 

PRO ZOBRAZENÍ CELÉHO ČLÁNKU V DIGITÁLNÍ VERZI (28 STRAN) OTEVŘETE NÁSLEDUJÍCÍ ODKAZ

ALICE COOPER, CALICO COOPER – ROZHOVOR

Mistr shock-rocku a zakladatel teatrální podoby rockové muziky se proslavil v 70. letech díky nadčasové kombinaci hudby a divadelních scén. Inspirován horory z 50. let, obohatil rockové koncerty o pódiovou show s gilotinami, elektrickými křesly, falešnou krví, hady a panenkami. Jeho začátky nebyly snadné. Záměry zapáleného rockera, jehož hlavní prioritou bylo především bavit publikum, nebyly pochopeny. Mnozí vyznavači tradičních konvenčních hodnot spekulovali o jeho uměleckém jménu a dle nich iritující pódiové prezentaci. Naštěstí nadhled patří mezi největší přednosti ALICE COOPERA, a právě tato vlastnost pravděpodobně sehrála zásadní roli v překonání období neúspěchu a disrespektu. Nic nezastavilo ani nezměnilo vizi jednoho z nejkreativnějších umělců v šoubyznysu. ALICE COOPER je důkazem rčení – „do třetice všeho dobrého!“ Zásadní zlom nastal po vydání třetího alba „Love It To Death“ v roce 1971, kdy se mu podařilo dosáhnout prvního komerčního úspěchu po vydání prvního singlu a úspěšného hitu „I´m Eighteen“. S následovníky „Killer“ (1971), „School´s Out“ (1972), „Billion Dollar Babies“ (1973) a „Welcome To My Nightmare“ (1975) zpečetil svou pozici na rockové scéně a nikdo už nemohl popřít jak jeho talent, tak jeho přínos v historii rock´n´rollu.

ALICE COOPER patří mezi vzácnou menšinu osobností, které dostatečně brzy pochopily koloběh života se všemi jeho okolnostmi. Při rozhovoru s ním můžete zřetelně pocítit jeho přirozený respekt k úspěchu v životě, stejně jako k jeho pravému opaku, který se velmi často považuje za selhání. Namísto dramatických osobních propadů se raději vždy zmobilizoval,  pokračoval v práci a nikdy nedovolil nikomu a ničemu vyhodit ho ze hry. ALICE COOPER je uznávaný zpěvák, skladatel a rovněž i herec. Mnozí režiséři ho obsadili do rolí ve svých filmech. Objevil se například v hororové klasice „Princ temnoty“, v šesté části série „Noční můra z Elm Street“ nebo v hororové komedii „Temné stíny.“ V roce 2011 byl uveden do Rock And Rollové síně slávy. Pozoruhodný životní příběh tohoto rockového fenoména byl zachycen v kanadském biografickém dokumentu „Super Duper Alice Cooper“ (2014). ALICE COOPER se také objevil jako král Herodes ve speciálním představení amerického muzikálu „Jesus Christ Superstar Live In Concert“ v přímém televizním přenosu na Velikonoční neděli (1. dubna, 2018).

Legenda jménem COOPER pokračuje nejen díky ALICI COOPEROVI, ale také díky jeho nádherné dceři a neobyčejně talentované umělkyni, CALICO COOPER. CALICO se po boku svého otce poprvé objevila ve svých 18 letech v rámci světového turné k albu „Brutal Planet“. Od té doby absolvovala s ALICEM několik celosvětových turné. Pracuje i jako modelka a jako herečka exceluje především v komediích. Získala masivní základnu fanoušků v hororovém průmyslu. V současné době vystupuje s kapelou BESTO BLANCO, jejímž frontmanem je baskytarista ALICE COOPERA Chuck Garric, jenž je pro CALICO jedním z nejdůležitějších lidí jejího života. Úspěšná a všestranná umělkyně se však stala trnem v oku mnohým polemizujícím o jejím úspěchu, který je dle nich hlavně zásluhou toho, že je dcerou slavné rockové ikony. Ráda bych tento nesmysl uvedla na pravou míru konstatováním, že bez talentu, vlastního potenciálu a nezbytně nutné ambice, by se mohla jmenovat jakkoli a nemusela by dosáhnout vůbec ničeho, Osobně oceňuji fakt, že neustále tvrdě pracuje a posouvá se místo toho, aby si jen užívala prázdný život celebrity pocházející ze slavné rockové rodiny. A takový život by si bez pochyb klidně mohla užívat. Nevidím nic špatného na tom, když se někdo prezentuje slavným příjmením a využívá ho pro dobrý záměr. A pokud je to možné, není pro to nikdo vhodnější, než přímý potomek legendy.

Měla jsem možnost udělat několik rozhovorů s ALICEM COOPEREM, a dokonce jsem se podílela na produkci jeho dvou koncertů. V té době jsem byla manažerkou skupiny, která vystoupila jako předkapela na obou zmíněných koncertech. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je jedním z největších profesionálů a osobností, s nimiž jsem kdy měla tu možnost spolupracovat nebo se osobně setkat. Pro mnohé rockové hvězdy i jejich týmy by se mohl stát mentorem a učit je, jak správně zacházet s lidmi a jak si bezchybně vyložit význam slova profesionál. Rovněž jsem měla možnost podílet se na produkci koncertu skupiny BEASTO BLANCO, jež pro mě byla úžasnou příležitostí strávit čas se skvělou CALICO – ženou se zdravým sebevědomím, jasným postojem k životu, s neomezeným prostorem pro kreativitu a vlastní seberealizaci. ALICE a CALICO patří mezi šťastlivce, kteří žijí svůj soukromý i pracovní život tak, jako by byl jedna velká show. Chytře využívají veškerých možností, které jim nabízí život sám takovým způsobem, aby učinili tento svět lepším místem pro svou rodinu, přátele, kolegy i jejich fanouškovskou základnu.