ROZHOVOR S RENOMOVANOU FOTOGRAFKOU/VIDEOGRAFKOU A ZAKLADATELKOU NEZISKOVÉ ORGANIZACE MISSION11, OBOHACENÝ O JEJÍ SKVĚLÉ FOTOGRAFIE ZE SVĚTA ROCKOVÉ HUDBY I JEJICH CHARITATIVNÍCH PROMO KAMPANÍ.

PRO ZOBRAZENÍ CELÉHO ČLÁNKU V DIGITÁLNÍ VERZI (16 STRAN) OTEVŘETE NÁSLEDUJÍCÍ ODKAZ

KATARÍNA BENZOVÁ – ROZHOVOR

Katarína Benzová pochází ze slovenského městečka Liptovský Mikuláš a v současné době žije v Los Angeles. Již celou dekádu je dvorní fotografkou a také videografkou GUNS´N´ROSES, jedné z největších a nejúspěšnějších hudebních formací na světě. Několik let spolupracuje také s AEROSMITH. Dokumentuje koncertní turné, dění v zákulisí i na cestách a také fotí promo fotografie. V minulosti spolupracovala se super skupinou THE DEAD DAISIES, a absolvovala turné například s AC/DC, KISS nebo DEF LEPPARD. Její fotografie se objevily v prestižních médiích jako Rolling Stone, italský Vogue, Forbes, Bilboard, The New York Times a v dalších.

Katarínina dráha koncertní fotografky začala ve Vídni v roce 2010, kam byla pozvaná svým kamarádem na koncert GUNS´N´ROSES. Tuto příležitost využila a kapesním fotoaparátem, který měla u sebe, nafotila záběry, které následující den zveřejnila na svém facebookovém profilu. Členové kapely si jejich fotek všimli a oslovili jí ke zkušebnímu nafocení několika dalších koncertů. V té době zrovna hledali fotografa. Uspěla a GUNS´N´ROSES jí nabídli smlouvu. Kataríně se tak otevřela příležitost, o jaké sní fotografové, novináři, ale i fanoušci po celém světě. S celosvětově známými osobnostmi jí pojí pracovní i velmi blízké osobní vazby. To samozřejmě přitahuje pozornost, obdiv, ale i závist a žárlivost.

Životní příběhy mají množství různorodých scénářů. Mnozí jsou úspěšní a jiným se to nepodaří ani přesto, že jsou pro svůj cíl ochotni udělat cokoliv. Jsou však i tací, na které čeká vítězství po dlouhém boji. Příběh Kataríny Benzové působí velmi spontánně, jako by její cestu řídil přímo sám osud. Nic se neděje náhodou a nejdůležitější roli hraje za všech okolností připravenost. Katarína získala ve 14 letech modelingovou smlouvu s prestižní agenturou ELITE MODEL LOOK. Zkušenost modelky jí dokonale připravila na dráhu koncertní fotografky, kde je nutná týmová spolupráce, rychlost, pohotovost, zvládání napjatých a stresových situací i schopnost přizpůsobit svůj život častému cestování a neustálým změnám.

Katarína Benzová se kromě hudební fotografie a dokumentaristiky také aktivně věnuje projektům podporujícím charitativní záměry a projektům zaměřeným na záchranu planety. Spolupracovala s nadací Nelsona Mandely – „Legacy Of Hope“, NAMI a pravidelně spolupracuje s nadací „Janie´s Found“, za níž stojí frontman legendárních AEROSMITH, Steven Tyler. Založila neziskovou organizaci MISSION11, se kterou realizuje úspěšné promo kampaně a podporuje organizace se záměrem pomoct a zlepšit svět. Do kampaní angažuje i známé osobnosti s cílem oslovení co největšího počtu lidí v co nejkratší možné době pro co nejefektivnější podporu konkrétního projektu.