KOBI FARHI SE STAL ZNÁMÝM VE SVĚTĚ HUDBY JAKO ZPĚVÁK A ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN IZRAELSKÉ KAPELY ORPHANED LAND, KTERÁ BYLA ZALOŽENA JIŽ V ROCE 1991. Z POČÁTEČNÍHO NADŠENÍ PRO MATELOVOU HUDBU, KTEROU KOMBINOVALI S ORIENTÁLNÍMI VLIVY SVÉHO REGIONU, SE PŘIROZENĚ PROMĚNILI VE FORMACI SE SMYSLEM PRO POSLÁNÍ A ÚČEL. ZLOMOVÝ OKAMŽIK PŘIŠEL V ROCE 2001 VE FORMĚ E-MAILU OD PALESTINSKÉHO FANOUŠKA, JENŽ JIM POSLAL  SVOU FOTOGRAFII S TETOVÁNÍM ORPHANED LAND SPOLEČNĚ SE ZPRÁVOU O VÝZNAMU JEJICH HUDBY V JEHO ŽIVOTĚ.  BYL TO MOMENT, KTERÝ DEFINITIVNĚ ZMĚNIL POHLED MUZIKANTŮ, JEŽ OKAMŽITĚ POCHOPILI SÍLU HUDBY I SVÉHO BUDOUCÍHO SMĚŘOVÁNÍ. 

PRO ZOBRAZENÍ CELÉHO ČLÁNKU V DIGITÁLNÍ VERZI (24 STRAN) OTEVŘETE NÁSLEDUJÍCÍ ODKAZ

KOBI FARHI, CHEN BALBUS – ROZHOVOR

Kobi Farhi se stal známým ve světě hudby jako zpěvák a zakládající člen izraelské kapely ORPHANED LAND, která byla založena již v roce 1991. Kapela musela na svůj mezinárodní úspěch čekat více než deset let své kariéry. Dokonce i v průběhu těch let se jim podařilo ovlivnit životy lidí na Středním východě, aniž by si hlouběji uvědomovali vliv, který pomalu začínali mít. Z počátečního nadšení pro metalovou hudbu, kterou kombinovali s orientálními vlivy svého regionu, se přirozeně proměnili ve formaci se smyslem pro poslání a účel. Zlomový okamžik přišel v roce 2001 ve formě e-mailu od palestinského fanouška, jenž jim poslal svou fotografii s tetováním ORPHANED LAND společně se zprávou o významu jejich hudby v jeho životě. Byl to moment, který definitivně změnil pohled muzikantů, jež okamžitě pochopili sílu hudby i svého budoucího směřování.

Za konceptem ORPHANED LAND je nádherné poslání, které se s vydáním každého nového alba rozšiřuje o nová témata. Hlavní myšlenky však zůstávají pilíři celé jejich tvorby: vnést světlo a naději do životů těch, kteří trpí pod tlakem nekompromisních pravidel společnosti, otvírat oči a měnit názory krevních nepřátel šířením a ukazováním jiných pohledů a způsobů myšlení, podpora míru, lidskosti a přátelství prostřednictvím hudby a filozofie, které jsou všichni společně oddaní.

Kapela prošla v průběhu své kariéry několika personálními změnami. Tou dosud nejvýznamnější byl v roce 2011 odchod jednoho ze zakládajících členů a hlavního kytaristy, Yossi Sassiho. Nahradil ho o generaci mladší, kreativní a talentovaný, Chen Balbus, který díky znalostem a svému koníčku v moderních technologiích pomohl posunout kapelu na jinou úroveň.

ORPHANED LAND nepatří mezi kapely chrlící každý rok jedno album za druhým. Berou si potřebný čas, aby byl výsledek co nejdetailněji propracovaný. S každým novým albem stvrzují růst nejen jako muzikanti, ale i jako osobnosti. Je to díky jejich původu a kořenům i díky jedinečnému žánru, který vytvořili. To vše podtržené charismatickou osobností frontmana Kobi Farhiho a především odvážným posláním. Kobi Farhimu se 10. března roku 2019 v osobní rovině splnil jeden z jeho největších snů v podobě narození první dcery, jež dostala jméno Leila Liana.

Získali si respekt fanoušků po celém světě, uznání ze strany médií, od lidí ze sfér vzdálených metalové a rockové hudbě i dalších respektovaných umělců a hudebních kolegů z různých žánrů. ORPHANED LAND je nejpopulárnější formací pocházející ze Středního východu. Jejich práce byla oceněna třemi cenami míru včetně Friendship And Peace Award (Ceny přátelství a míru), kterou kapela obdržela od turecké vlády navzdory faktu, že Izrael a Turecko nemají mezi sebou diplomatické vazby. Vděční fanoušci zrealizovali v roce 2012 petici a ambasadory Středního východu nominovali na Nobelovu cenu míru za to, že spojují lidi bez ohledu na náboženské vyznání a prostředí, ze kterého pochází. Od té doby petici podepsaly tisíce lidí z celého světa. ORPHANED LAND jsou rovněž hrdí držitelé několika hudebních ocenění, včetně „Global Metal Band“ za rok 2014 nebo Video roku 2018 za klip ke skladbě „Like Orpheus“ (Progressive Music Awards UK).